Telefon

+90(216) 445 51 53

Çalışma Saati

08:00 - 18:00

Email

info@tarhantextile.com
Hızlı Mesaj

Hakkımızda

Türkiye’nin köklü sanayi gruplarından Tarhan Şirketler Grubu’na bağlı olan Tarhan Tekstil, 1982 yılında Türkiye’nin tekstil ürünleri ihtiyacını karşılamak üzere İstanbul’da kurulmuş ve 1985 yılında 5000 ton/yıl kapasiteyle üretime başlamıştır. 1992 senesinde Bursa’da “TARHAN DOKUMA” kumaş fabrikasını kurmuştur. Burada gömleklik kumaş üretimine başladı ve 1994 yılında da triko üretimine de girerek Rusya’ya tekstil ürünü ihraç eden ilk 10 şirketten biri oldu. Tarhan Tekstil 1996 yıllında parizyen çorapları ile İran pazarına girdi ve çok güçlü müşteri kitlesi oluşturmuştur. Pazar ağını genişletebilmek adına İran da serbest bölge alanı olan Hormozgan, Kish Adası’nda şirket kuruluşunu gerçekleştirerek İran ile Dubai’ye toptan dağıtımı burada ki depo üzerinden gerçekleştirmiştir.

2001 yılında İran’da çorap üretimi alanında makine eksikliğini tamamlamak adına İtalyan ve Alman markalarının, çorap makinelerini Türkiye üzerinden İran’a ihraç edilmesini sağladı. Müşterilerimize sunduğumuz farklılık yaratan yüksek kaliteli ürün kompozisyonu, müşteri odaklı özel hizmet, hızlı servis, yüksek memnuniyet, etkin fiyat politikaları ile yapılandırılmış yaygın pazarlama ağı, doğru pazar konumlanması ve rekabetçi fiyatlarımızda sektördeki konumumuzu en iyi şekilde sürdürmekteyiz. Tarhan Tekstil, faaliyet gösterdiği denim, spor giyim, etek, çanta ve gömleklik alanlarındaki ürün yelpazesi ve yüksek üretim kapasitesi ile iplik, dokuma, boyama ve terbiye prosesleriyle pazara yüksek kalitede ürün ve servisler sunmaktadır. Küreselleşme ile değişen tüketici davranışlarının getirdiği yüksek rekabet koşullarını yakalamak ve müşterinin ihtiyacını en iyi biçimde karşılamak amacıyla ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi kapsamında toplam kalite uygulama ve çalışmalarına önem vermekteyiz.

Sektördeki trend belirleyici rolümüz ile üretim yaptığımız alanlarda dünyanın önemli ve modaya yön veren markaları ile gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri; ür-ge ve ar-ge çalışmalarımız, pazar trendlerini yakalayan, yenilikçi ve öncü yapımızın önemli bir göstergesidir. “Toplam Kalite ve İş Mükemmelliği” sadece bir üretim hedefi değil; tüm süreçlere uyguladığımız, herkes tarafından kabul edilen ve şirketin tümüne yayılmış bir yaşam felsefesidir. Bu başarının arkasında nitelikli insan kaynakları gücü, geniş satış ağı, ürün kalitesi, koleksiyon zenginliği, ileri üretim ve bilgi sistemleri teknolojisi ve güçlü finansal yapı bulunmaktadır.